استانبول گردی و تفریحات شبانه

استانبول گردی

یک مطلب کامل برای تفریحات شبانه و استانبول گردی شما همراهان عزیز

استانبول شهریه که هرگز نمی خوابه; از اولین ساعات صبح تا دیرترین ساعات شب; این شهر از نفس نمیوفته و همچنان برای ساکنین و گردشگران جذابیت داره.

می شه ساعتها در مورد گردشگری و استانبول گردی و تفریح در استانبول به خصوص در فصل بهار و تابستان صحبت کرد

هوای خوب; تنوع محیط، غذاهای لذیذ و البته مردمی که علاقه مند به خوشگذرانی هستند; باعث شده که استانبول همیشه بیدار و مهیج باشه .

استانبول گردی سعی داره تا با آشنا کردن شما همراهان گرامی با شهر استانبول و تفریحات موجود; کمکی باشه برای بهتر سپری کردن روزها و شبهای قشنگ دراین شهر.

  • ما با جامع ترین; به روزترین و مفیدترین اطلاعات گردشگری در استانبول مرجعی خواهیم بود برای اوقات خوش شما.

از جمله نیازهای گردشگران و ساکنین استانبول; پاتوقهای شبانه ست تا بعد از یک روز کاری و یا شبهای تعطیلی آخر هفته بتونند خستگی از تن در کنند; همچنین برای توریست هایی که از گردش روزانه برمی گردند هم نیاز به مکانی هست تا در جایی برقصند و یا با نوشیدن یک نوشیدنی دلچسب، شب رو کوتاه کنند .

استانبول گردی شبانه از نوع بار ، دیسکو با کلاب

پاتوقهای شبانه در استانبول برای استانبول گردی کم نیستند و به خصوص در مناطق توریستی و مرفه نشین شهر پرتعداد; شبها بعد از اینکه ترافیک خوابید و رفت و آمد از هیجان افتاد، تازه زندگی شبانه استانبول و استانبول گردی شروع میشه.

تعداد زیادی از مردم راهی بار، دیسکو و یا کلاب می شن و به تنهایی یا با همراه، بسته به حال و احوالشون شب رو سپری می کنند; مناطقی مثل تکسیم و سلطان احمد، کادیکوی و اسکودار بیشتر پاتوق توریست ها هستند; کافه های شبانه و رستورانهایی با رقصهای سنتی ترکی و عربی.

معمولا به رستورانهایی که نوشیدنی الکلی سنتی ترکیه به نام ” راکی” رو عرضه میکنند، میحانه  Meyhane گفته میشه که شهروندان ترک عاشق این مکانها هستند; علاوه بر سرو راکی و مخلفاتش، موسیقی زنده ترکی از نوع کوچه بازاری هم معمولا در این رستورانها اجرا میشه به خصوص شبهای آخر هفته یا تعطیلات اگر شما هم اهل این مدل از شب گذرانی هستید، حتما سری به میحانه های مشهور شهر بزنید جایی مثل Ney’le Mey’le و یا Mythos.

در خیابان استقلال هم Çiçek Pasajı میزبان علاقه مندان به میحانه ست.

استانبول گردی

استانبول گردی از نوع لوکس

اما اگر به دنبال استانبول گردی با تفریحاتی از نوع با کلاس تر و شیک تر می گردید; محله های اتیلَر، ببک، بغداد جاده سی و قسمتهایی از بیکوز و آتاشهیر برای شما مناسبتر خواهد بود.

معمولا خط ساحلی منطقه بشیکتاش تا ببک، شبها بعد از ساعت 11 پر از جوانان و مردمی از طبقه مرفه جامعه ترک و توریست میشه; تجار، سیاستمدارها، گردشگران و البته مردمی که برای ساعاتی معاشرت و خوشگذرانی; مبالغ بالایی خرج می کنند و شاید در همین دورهمیها هم معاملاتی رو انجام داده باشند; توی این قسمت شهر، نوشیدنیها هم گرونتر و با کلاس تر هستند و البته اغلب پاتوق ثابت مشتریها هستند.

  • توصیه می کنیم برای رفتن به اینجور جاها، اول میز رزرو کنید و حتما هم قبل از سفارش از میزان قیمتها مطلع باشید; Sortieو Reina از گرونترین و بهترینهای این گروه هستند .

رستوران فیروزنده

استانبول گردی شبانه از نوع غیر الکلی

ممکنه شما دلتون یک پیاده روی یا شب زنده داری غیر الکلی همراه با استانبول گردی بخواد

باز هم چه جایی بهتر از استانبول؟

ساحل بسفر در اورتاکوی، پل گالاتا درامین اونو و مادو درکادیکوی شبها پر هستند از فروشنده های دوره گرد غذا و چرخ دستیهای خوراکی می تونید لب بسفر بشینید و یک نان و ماهی خوشمزه Balık ekmek و یا یک صدف پرشده از برنج Midye بخورید.

چای و سیمیت و البته تنقلاتی مثل ذرت mısır هم کمک میکنه تا گرسنه نخوابید .

استانبول گردی

استانبول گردی بر روی آب

استانبول گردی شبانه با کشتیها و قایقهای کوچک روی بسفر، یکی دیگه از علاقه مندیهای شبانه مردم استانبول و توریست های این شهره دیدن چراغهای روشن آخرین خونه های آسیا در کنار اولین خونه های اروپا; زمانیکه نسیم خوش آب روی صورت میشینه و حس رها بودن رو میده.

در کمتر جایی از دنیا ممکنه; شما میتونید با اجاره قایقهای کوچک به تنهایی یا با همراهانتون، طعم خوش یک گردش دریایی شبانه رو هم بچشید.

  • از اکثر اسکله های بزرگ استانبول میتونید اینکار رو انجام بدید .

قایق سواری

پیاده روی در شب های زیبای استانبول

پیاده روی و استانبول گردی در ساحل بسفر ( در محله های مختلف); گوش دادن به موسیقی نوازنده های دوره گرد خیابان استقلال و گردش در اطراف برج گالاتا و کوچه پس کوچه های کاراکوی و اورتاکوی، خالی از لطف نیست.

حتی اگر در مناطقی دورتر از مرکز شهر مثل آوجیلار ، بیلیکدوزو ، پندیک و تارابیا باشید هم میشه با امنیت کامل وبا آرامش در کنار ساحل قدم زد و از کافه ها استفاده کرد به خصوص که از اواسط بهار تا اوائل پاییز این شهر واقعا نمیخوابه; یادتون باشه که نوشیدن مشروبات الکلی در خیابان قدغنه .

پیاده روی

[ultimate-faqs include_category=’%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86%d8%a8%d9%88%d9%84-%da%af%d8%b1%d8%af%db%8c’ ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *