تارکان ، او مگا استار ترکیه است

تارکان

تارکان ، معنای اسم او هم همین است; در ادبیات ترکی عثمانی نام یک قهرمان درجه یک و تک ستاره ست.

بله  … تارکان تِ وِت اوغلو شخص درجه یک موسیقی پاپ ترکیه ست.

مگا استار 48 ساله ترکیه، زاده آلمانه که در چهارده سالگی به همراه خانواده به ترکیه برگشته; او در مدرسه موسیقی اوسکودار درس خوانده و بعد از دیپلم درحال بازگشت به آلمان بود که یک اتفاق مسیر زندگی او رو برای همیشه عوض کرد.

آشنایی با تهیه کننده معروف موسیقی “مهمت سوگوت اوغلو” جرقه ی ارزشمند زندگی او بود; تارکان در ۲۶دسامبر سال ۱۹۹۲ اولین آلبوم‌اش رو به اسم” دوباره بی‌تو” به صورت نوار کاست منتشر کرد.

جوایز کرال سال ۱۹۹۵ برای تارکان جایزهٔ بهترین خوانندهٔ مرد سال و برای ترانهٔ Hepsi Senin mi جایزهٔ بهترین ترانهٔ سال رو  براش به ارمغان آورد; در این سال تارکان به آمریکا مهاجرت و ساکن شهر نیویورک شد.

تارکان در سال ۱۹۹۷ شرکت موسیقی خود را تأسیس و آلبوم برایت می‌میرم رو منتشر کرد.

اما، این شیماریک (Şımarık) بود که در چارت‌های موزیک کشورهای مختلف هیت شد; در هلند، فرانسه، سوئد و سوئیس در رده سوم و در بلژیک و نروژ جایگاه اول رو تصاحب کرد.

ترانه شیماریک حتی فروش آهنگ‌های مدونا و شکیرا رو هم پشت سر گذاشته بود.

جوایز بین المللی او، گویای تافته جدا بافته بودن اوست; جایزه موسیقی جهانی ۱۹۹۹، پرفروش‌ترین آهنگ خاورمیانه برای شیماریک ، Record Fair Midem (Cannes) ، جایزه پرفروش‌ترین آهنگ پاپ دنیا; 2003, The Pud Award (Russia) و جایزه بهترین آهنگِ سال (dudu) تنها چند تا از جوایز او هستند

باید لقب خوش شانس ترین هوادار دنیا رو به “پینار دیلک” داد که تونست از یک فَن به همسر او تغییر موقعیت بده; این دو نفر در سال 2010 توی یکی از کنسرتهای تارکان با هم اشنا شدند و 6 سال بعد رخت عروسی پوشیدند.

حالا تارکان و پینار یک دختر کوچولوی قشنگ به نام ” لیا” دارند; موفقیت کم نظیر آخرین آلبوم تارکان که دهمین آلبوم او هم هست به نام “10” دوباره مهر تاییدی زد به ” مگا استار” بودن او.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *