در سال 2020 به سبک عثمانی استحمام کنید (حمام خرم سلطان)

حمام خرم سلطان

خرم سلطان، سوگلی سلطان سلیمان معروف که معرف حضور ایرانیها هم هست

برای جلب محبت شهروندان، دستور میده تا برای مردم استانبول حمامی کم نظیر ساخته بشه.

میمارسینان، معمار معروف و هنرمند عثمانی هم، جایی بین مسجد ایاصوفیه و مسجد آبی رو برای اینکار انتخاب میکنه; چون بیشتر مردم شهر برای عبادت به یکی از این دو مسجد میرفتن و بنابراین ساخت حمام خرم سلطان در سال 1556 میلادی با استقبال زیاد مردم رو به رو شد.

با وجود اینکه سبک معماری سنتی عثمانی به خوبی در این حمام دیده میشه; ولی این بنا در نوع خودش یکی از زیباترین سازه های تا به امروز در شهر استانبول هست.

نوآوری های این بنا :

از جالب‌ترین خلاقیتها در ساخت این حمام، شکل آیینه‌ مانند و قرینه ای قسمت زنانه و مردانه ست که درزمان خودش یک نو آوری محسوب میشده; متاسفانه در سالهای آخر عثمانی، این حمام متروک و گاهی تبدیل به انبار و یا حتی زندان شد.

اما درسال 2011 دوباره شکوه و زیبایی خودش رو به دست آورد و بعد از مرمت و بازسازی مورد استفاده عموم قرار گرفت.

در این حمام، علاوه‌بر تماشای زیبایی‌ها و معماری بی‌نظیر و باشکوهش; امکان این روهم دارید که در به سبک سنتی ترک‌ها استحمام کنید.

بخش‌های مختلف حمام خرم سلطان شامل سالن سرد، سالن داغ و سالن گرم است; در هر قسمت از این حمام، خدمات متفاوتی از جمله ماساژ و پک‌های استحمام شامل شامپو، صابون روغن زیتون، لوسیون بدن، حالت‌دهنده مو، دمپایی ارائه میشه.

امکانات:

وجود کافه رستوران در محل حمام هم، بعد از استحمام و ماساژ; می‌تونه جایی مناسب برای استراحت و نوش جان کردن غذاها و انواع خوراکی‌های لذیذ ترکی باشه.

دراین مجموعه به طور کلی پنج پکیج مختلف ارائه میشه  که بسته به پکیجی که انتخاب میکنید; مبلغی بین 470تا1000لیرباید پرداخت کنید.

در واقع این حمام گرانترین حمام استانبوله…….

دیدار و استحمام در این بنای تاریخی میتونه به یکی از لذتهای سفر به استانبول و استانبول گردی برای هر گردشگری تبدیل بشه.

آدرس حمام خرم سلطان:

استانبول، منطقه فاتح، میدان ایاصوفیه، محله جانکورتاران، حمام خرم سلطان ایاصوفیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *