سوالات متداول در هنگام ورود به کشور ترکیه

سوالات متداول ترکیه

قصد داریم تا از این به بعد با کمک اسپانسرهای گرامی پیج استانبولگردی; به سوالاتی که در مورد زندگی در ترکیه و به خصوص شهر استانبول از ما پرسیده میشه جوابهای موثق و معتبر بدیم.

مناطق آسیایی استانبول برای زندگی بهتره یا قسمت اروپایی؟

این بسته به هدف شما از زندگی در استانبول داره; مناطق اسیایی بیشتر ترک نشین هستن و خارجیها بیشتر در سمت اروپایی زندگی میکنن.

بنابراین شانس پیدا کردن کار برای یک خارجی در مناطق اروپایی بیشتره; در مجموع منطقه آسیایی آرامش بیشتری داره.از لحاظ قیمت ولی این دو قسمت فرق خاصی ندارند و مناطق گران و ارزانتر در هردو هست.

بیلیکدوزو کجاست؟

بیلیکدوزو یکی از غربی ترین مناطق شهری استانبوله.

در عین حال از نوسازترین و استاندارد ترین مناطق هم به حساب میاد; کنار ساحله و از طریق اتوبان  E5 به مرکز شهر وصل میشه; فاصله بیلیکدوزو تا میدان تکسیم با وسایل نقلیه عمومی ، حدود 45 دقیقه ست.

چند منطقه در استانبول وجود داره؟

استانبولشهر بسیار بزرگیه; 39 منطقه شهری در کلانشهر استانبول وجود دارند;25 منطقه در قسمت اروپایی و 14 منطقه در قسمت آسیایی.

ارزانترین مناطق استانبول کجاست؟

جواب به این سوال کمی سخته چون در یک منطقه، محله به محله فرق میکنه.

در واقع تفاوت قیمت در یک منطقه میتونه زیاد باشه; اما اگر بخواهیم بطور کلی بگیم، اسنیورت، آرناووت کوی ، سلطان قاضی وسانجاک تپه و اسنلر رو میشه نام برد.

گرانترین مناطق استانبول کدام هستند؟

از لحاظ آماری، بشیکتاش، ساریر،کادیکوی،شیشلی و اوسکودار; اما ممکنه در همین مناطق هم در بعضی از محلات، خانه هایی با قیمت پایین پیدا کنید.

 در اینترنت میخوانیم مثلا منزلی 1+3 این به چه معناست؟

در ترکیه آگهی منازل اینطور است که 3 اتاق خواب به اضافه یک سالن ; یعنی رقم اولی تعداد اتاق خواب و رقم دومی تعداد سالن نشینمن منزل است.

1+2 یعنی یک منزل 2 خوابه

برای اقامت در استانبول، مرکز شهر بهتر است یا مناطق دورتر؟

جواب این سوال 2تاست; ما برای کسانی که نیاز به رفت و آمد دائم به مرکز شهر را دارند و شغل یا تجارتشان در مناطق مرکزی است; قطعا اقامت در مرکز شهر را پیشنهاد میدهیم.

  • اما برای کسانی که دوست دارند در محیط آرامتر و امن تری زندگی کنند و به همه امکانات رفاهی مثل مدارس و بیمارستانها و مراکز خرید هم دسترسی داشته باشند; پیشنهاد میکنیم گرفتار ترافیک و شلوغی مناطق مرکزی استانبول نشوند.

شما هم پرسشهای خودتون رو چه در مورد گردشگری و چه در مورد اقامت و زندگی و کسب و کار در استانبول با ما در میان بذارین تا درست ترین جواب رو برای شما داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *