قدم زدن کنار تنگه بسفر

تنگه بسفر
Rate this post

امروز میخوایم براتون از کناره های معروف تنگه بسفر بگیم که میتونین دراونجا قدم بزنین یا با صرف چای و قهوه پرواز مرغهای دریایی رو تماشا کنین .

مردم  استانبول; بخصوص توی روزهای آفتابی پیاده روی کنار دریا و تنگه بسفر رو انتخاب میکنن و یا حتی با خودشون میز و صندلی سفری میارن و ساعتها کنار تنگه میشینن.

اگر از اهالی استانبول بپرسین ; قطعا اولین جایی رو که بهتون معرفی میکنن ساحل اوسکودار در قسمت آسیایی این شهر قشنگه .

این ساحل به طول بیش از 4 کیلومتر مناسب برای پیاده روی و دوچرخه سواریه که البته کافه ها و رستورانهای زیادی هم سر راه گشت و گذار شما هست .

هنگام قدم زدن در این ساحل; کیزکوله سی یا همون برج دختر رو هم میشه دید و با قایقهای کوچک به اونجا رفت; منطقه MODA  و SALACAK هم در امتداد همین ساحل هستن برای رفتن به این ساحل فقط کافیه با کشتی یا متروی مارمارای در ایستگاه اوسکودار پیاده بشین و به سمت شرق استانبول راه بیوفتین .

ساحل بعدی که بهتون معرفی میکنیم ; ساحل فلوریاست در حوالی فرودگاه آتاتورک .

جالبه بدونین خود آتاتورک هم خیلی به این ساحل علاقه داشته و سالهای آخر عمرش رو بیشتر توی این منطقه میگذرونده و حتی یک کوشک زیبا هم در ساحل فلوریا برای خودش ساخته .

این ساحل هم علاوه بر اینکه امکان پیاده روی و دوچرخه سواری داره; یک شهربازی و کلی کافه رستوران هم داره و پاساژ و آکواریوم فلوریا هم کنارشه .

برای رفتن به فلوریا هم میتونین با متروی خط مارمارای به سمت هالکالی در ایستگاه فلوریا پیاده بشین .

منطقه بِبِک یکی از مناطق اعیان نشین استانبوله که یک خط ساحلی جذاب کنار بسفر داره; وقتی توی ساحل ببک قدم میزنید کلی قایق و ماشین و ویلای لوکس میبینین.

پارک ساحلی ببک هم جای خوبیه برای نشستن و لذت بردن; کافه رستورانها هم که مثل بقیه مناطق ساحلی; آماده سرویس دهی به مشتریان هستن .

برای رفتن به این ساحل میتونین از اسکله کاباتاش سوار اتوبوسهای ببک بشین .

در غرب استانبول هم ساحل خیلی خوب و طولانیی هست که از گورپینار در بیلیکدوزو شروع میشه و تا بیوک چکمجه امتداد داره; قسمتی از این ساحل هم به آلباتروس معروفه و شبهای تعطیل حتی توی پاییز هم شلوغه چون پر از رستوران و کافه ست; این ساحل هم برای پیاده روی و دوچرخه سواری هم خیلی مناسبه; برای رفتن به این منطقه میتونید با متروبوس تا ایستگاه جمهوریت رفته و بعد از آن از طریق دلموشهای ساحل خودتون رو به آلباتروس برسونید .

یادتون باشه که برای داشتن یک روز خوب در استانبول; لازم نیست حتما هزینه زیادی رو متحمل بشین .

دورهم بودن توی یه جای خوش منظره مثل بسفر; پیشنهاد مقرون به صرفه و لذتبخشیه .

دیدار ما به زودی در استانبول

 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.